Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera – Subotica

visoka-skola-za-obrazovanje-vaspitaca-i-treneraAdresa: Banijska 67, Subotica
Telefon: 024/547-870
Website: www.vsovsu.rs
Email: vsovsu@gmail.com

Preteča današnje Visoke škole strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera je Pedagoška akdemija koja je bila osnovana 1973. godine. U međuvremenu škola 1993. godine prerasta u Višu školu za obrazovanje vaspitača u Subotici. Studijski programi usklađeni su sa principima Bolonjske deklaracije. Nastava se odvija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

SMEROVI - VISOKA ŠKOLA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA I TRENERA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Trener u sportu
  • Strukovni vaspitač dece predškolskog uzrasta
  • Strukovni nutricionista – dijetetičar
  • Strukovna medicinska sestra

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Specijalistički strukovni vaspitač za rad sa desom sa posebnim potrebama (25 mesta)
  • Specijalista strukovni vaspitač za fizičko vaspitanje (20 mesta)
  • Specijalista strukovni vaspitač za likovno vaspitanje (15 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ŠKOLA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA I TRENERA

Za upis u prvu godinu studija na studijski program osnovnih strukovnih studija strukovni nutricionista – dijetičar, strukovnih vaspitača dece predškolskog uzrasta i strukovni nutricionista – dijetičar mogu da konkurišu kandidati koji imaju srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju.

Za upis na osnovne strukovne studije za smer trener u sportu, može da konkuriše lice koje je završilo četvorogodišnju ili trogodišnju srednju školu bez obzira na smer, koje se aktivno bavi nekim individualnim ili ekipnim sportom najmanje 2 godine i koje polaže prijemni ispit.

Prijemni ispit za smer Strukovni vaspitač dece predškolskog uzrasta sastoji se od:

• Testa iz maternjeg jezika – gde se može osvojiti najviše 30 bodova,
  • Testa opšte kulture – gde se može osvojiti najviše 30 bodova,
  • Provere muzičkih, fizičkih i govornih sposobnosti.

Prijemni ispit za smer Trener u sportu sastoji se od:

• Testa opšte kulture iz oblasti sporta – gde se može osvojiti najviše 20 bodova,
  • Provere praktičnog i tehničkog znanja iz određene sportske grane – gde se može osvojiti najviše 20 bodova,
  • Testa bazičnih motoričkih sposobnosti – gde se može osvojiti najviše 20 bodova.

Prijemni ispit za smer Strukovni nutricionista – dijetetičar sastoji se od:

• Testa iz biologije – gde se može osvojiti najviše 40 bodova,
  • Testa iz hemije – gde se može osvojiti najviše 20 bodova.

Prijemni ispit za smer Strukovna medicinska sestra sastoji se od:

• Testa iz biologije – gde se može osvojiti najviše 60 bodova

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente na studijskom programu Strukovni vaspitač dece predškolskog uzrasta iznosi 55.000 dinara.

Školarina za samofinansirajuće studente na studijskom programu Trener u sportu iznosi 75.000 dinara.

Školarina za samofinansirajuće studente na studijskim programima Strukovnih nutricionista – dijetetičara i Strukovna medicinska sestra iznosi 95.000 dinara.

Školarina za samofinansirajuće studente na studijskim programima za obrazovanje specijalista strukovnih vaspitača iznosi 75.000 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA ŠKOLA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA I TRENERA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku školu strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera iz Subotice spremili smo vam primere testova za prijemni.

1. Test opšte kulture online test
  2. Primer testa iz maternjeg jezika
  3. Primer testa na mađarskom 1
  4. Primer testa na mađarskom 2