Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera – Subotica

visoka-skola-za-obrazovanje-vaspitaca-i-treneraAdresa: Banijska 67, Subotica
Telefon: 024/547-870
Website: www.vsovsu.rs
Email: vsovsu@gmail.com

Preteča današnje Visoke škole strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera je Pedagoška akdemija koja je bila osnovana 1973. godine. U međuvremenu škola 1993. godine prerasta u Višu školu za obrazovanje vaspitača u Subotici. Studijski programi usklađeni su sa principima Bolonjske deklaracije. Nastava se odvija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA ŠKOLA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA I TRENERA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Trener u sportu
  • Strukovni vaspitač dece predškolskog uzrasta
  • Strukovni nutricionista – dijetetičar
  • Strukovna medicinska sestra

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Specijalistički strukovni vaspitač za rad sa desom sa posebnim potrebama (25 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ŠKOLA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA I TRENERA

Za upis u prvu godinu studija na studijski program osnovnih strukovnih studija strukovni nutricionista – dijetičar, strukovnih vaspitača dece predškolskog uzrasta i strukovni nutricionista – dijetičar mogu da konkurišu kandidati koji imaju srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju.

Za upis na osnovne strukovne studije za smer trener u sportu, može da konkuriše lice koje je završilo četvorogodišnju ili trogodišnju srednju školu bez obzira na smer, koje se aktivno bavi nekim individualnim ili ekipnim sportom najmanje 2 godine i koje polaže prijemni ispit.

Prijemni ispit za smer Strukovni vaspitač dece predškolskog uzrasta sastoji se od:

• Testa iz maternjeg jezika – gde se može osvojiti najviše 30 bodova,
  • Testa opšte kulture – gde se može osvojiti najviše 30 bodova,
  • Provere muzičkih, fizičkih i govornih sposobnosti.

Prijemni ispit za smer Trener u sportu sastoji se od:

• Testa opšte kulture iz oblasti sporta – gde se može osvojiti najviše 20 bodova,
  • Provere praktičnog i tehničkog znanja iz određene sportske grane – gde se može osvojiti najviše 20 bodova,
  • Testa bazičnih motoričkih sposobnosti – gde se može osvojiti najviše 20 bodova.

Prijemni ispit za smer Strukovni nutricionista – dijetetičar sastoji se od:

• Testa iz biologije – gde se može osvojiti najviše 40 bodova,
  • Testa iz hemije – gde se može osvojiti najviše 20 bodova.

Prijemni ispit za smer Strukovna medicinska sestra sastoji se od:

• Testa iz biologije – gde se može osvojiti najviše 60 bodova

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente na studijskom programu Strukovni vaspitač dece predškolskog uzrasta iznosi 55.000 dinara.

Školarina za samofinansirajuće studente na studijskom programu Trener u sportu iznosi 75.000 dinara.

Školarina za samofinansirajuće studente na studijskim programima Strukovnih nutricionista – dijetetičara i Strukovna medicinska sestra iznosi 95.000 dinara.

Školarina za samofinansirajuće studente na studijskim programima za obrazovanje specijalista strukovnih vaspitača iznosi 75.000 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA ŠKOLA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA I TRENERA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku školu strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera iz Subotice spremili smo vam primere testova za prijemni.

1. Test opšte kulture online test
  2. Primer testa iz maternjeg jezika
  3. Primer testa na mađarskom 1
  4. Primer testa na mađarskom 2