Visoka škola primenjenih strukovnih studija – Vranje

Telefon: 017/421-859
Website: www.visokaskola.edu.rs
Email: info@visokaskola.edu.rs

Godine 1974. osnovana je Visoka škola za obrazovanje radnika u Vranju, koja je obučavala kadar neophodan privredi Vranja. Škola se potom transformiše u Višu tehničku tehnološku školu koja ima nove odseke i smerovi kako bi se potpuno uskladila potrebama kadrovske privrede. Godine 2002. škola je prešla na Bolonjski sistem i omogućila trogodišnje smerove. Nastava se odvija na dva nivoa studija, kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA ŠKOLA PRIMENJENIH STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Zaštita životne sredine
  • Prehrambena tehnologija
  • Inženjerstvo nameštaja i enterijera
  • Drumski saobraćaj
  • Mašinsko inženjerstvo
  • Proizvodna ekonomija
  • Preduzetnički menadžment

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Industrijsko inženjerstvo (3 modula, 34 mesta)
    • Mašinsko inženjerstvo
    • Grafičko inženjerstvo
    • Inženjerski menadžment
  • Elektrotehnika i računarstvo (2 modula, 32 mesta)
    • Elektroenergetika
    • Elektrotehnika i računarstvo

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ŠKOLA PRIMENJENIH STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Kandidati koji upisuju smerove zaštita životne sredine, prehrambena tehnologija i inženjerstvo nameštaja i enterijera, polažu prijemni ispit iz matematike ili hemije.

Kandidati koji upisuju smerove drumski saobraćaj i mašinsko inženjerstvo, polažu prijemni ispit iz matematike.

Kandidati koji upisuju smer proizvodna ekonomija i preduzetnički biznis, polažu prijemni ispit iz matematike ili ekonomije.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

Školarina za strane državljanje iznosi 1.000 evra.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA ŠKOLA PRIMENJENIH STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi što bolje spremili prijemni ispit za upis na Visoku školu primenjenih strukovnih studija u Vranju, spremili smo vam primere testova.

1. Hemija
  2. Matematika