Visoka poslovna škola strukovnih studija – Leskovac

Telefon: 016/254-961
Website: www.vpsle.edu.rs
Email: mail@vpsle.edu.rs

Visoka poslovna škola – Leskovac, osnovana je 1978. godine i kroz svoju dugu tradiciju težila je stalnom usavršavanju kako nastavnog kadra, tako i kvaliteta same nastave i infrastrukture. Osnovni zadatak škole je obrazovanje visokostručnog kadra koji će odmah po završetku školovanja biti u mogućnosti da se uhvati u koštac sa kompleksnim problemima u oblasti preduzetništva, ekonomije, turizma itd. Studijski programi usklađeni su sa Bolonjskom deklaracijom. Nastava se odvija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

SMEROVI - VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA LESKOVAC

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Finansije, računovodstvo i bankarstvo
  • Menadžment biznisa i logike
  • Turizam i ugostiteljstvo
  • Menadžment tehnologije hrane i gastronomije
  • Poslovna informatika i e-biznis

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Poslovna ekonomija i menadzment (50 mesta)

VISOKA POSLOVNA ŠKOLA LESKOVAC - UPIS I PRIJEMNI ISPIT

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju i koji polože prijemni ispit.

Kandidati koji upisuju studijske programe Finansije, računovodstvo i bankarstvo i Menadžment biznisa i logike polažu dva izabrana od navedena četiri predmeta:

• Osnovi ekonomije
  • Poslovna ekonomija

Kandidati koji upisuju studijski program Turizam i ugostiteljstvo, prijemni ispit polažu iz predmeta geografija i jednog izabranog od sledeća četiri predmeta:

• Osnovi ekonomije,
  • Osnovi informatike,
  • Matematika i
  • Poslovna ekonomija.

Kandidati koji upisuju studijski program Menadžment tehnologije hrane i gastronomije, polažu jedan od četiri sledeća ispita:

• Biologija
  • Hemija
  • Matematika

Kandidati koji upisuju studijski program Poslovna informatika i e-biznis, polažu jedan od dva sledeća ispita:

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente za smerove Menadžment tehnologije hrane i gastronomije i Poslovna informatika i e-biznis, iznosi 55.000 dinara, dok za ostale smerove školarina iznosi 49.000 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku poslovnu školu strukovnih studija iz Leskovca spremili smo vam primere testova za prijemni.

BROJ MESTA - VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Finansije, računovodstvo i bankarstvo
Menadžment biznisa i logike
Turizam i ugostiteljstvo