Visoka poslovna škola strukovnih studija – Blace

Telefon: 027/371-377
Website: www.vpskp.edu.rs
Email: info@vpskp.edu.rs

Škola je osnovana 1958. godine u Prištini i preteča je mnogih fakulteta Prištinskog Univerziteta. Škola 1999. godine menja sedište i od tada je na adresi Kralja Petra I 70, Blace. Osnovni cilj fakulteta je stvaranje visokoobrazovnog kadra u oblasti ekonomije, informatike i menadžmenta, kako bi se potpomogla modernizacija Srbije i podstakao društveni razvoj. Studijski programi usklađeni su sa Bolonjskom deklaracijom. Nastava se odvija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Računarstvo i informatika
  • Računarstvo i informatika – obrazovanje na daljinu
  • Finansije i računovodstvo
  • Porezi i carina
  • Poslovna ekonomija
  • Turizam

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Primenjene informacione tehnologije (20 mesta)
  • Korporativno upravljanje (25 mesta)
  • Javne finansije (25 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih strukovnih studija mogu se prijaviti svi kandidati sa završenom srednjom školom.

Na prijemnom ispitu polažu se dva predmeta po izboru, od ponuđenih šest:

• Matematika
  • Statistika
  • Informatika
  • Sociologija
  • Ekonomija
  • Ekonomika preduzeća

Kandidati koji se opredele za studijski program Računarstvo i informatika biraju dva od prva četiri ponuđena predmeta.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 65.000 dinara.

BROJ MESTA - VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Računarstvo i informatika
Računarstvo i informatika – obrazovanje na daljinu
Finansije i računovodstvo