Visoka poljoprivredno-prehrambena škola strukovnih studija – Prokuplje

Telefon: 027/324-311
Website: www.vpps.edu.rs
Email: vpps@beotel.rs

Visoka poljoprivredno – prehrambena škola strukovnih studija u Prokuplju osnovana je 1977. godine pod nazivom Viša škola za obrazovanje radnika u poljoprivredi i prehrambenoj industriji. Kroz skoro 4 decenije prosvetnog rada ove škole, preko 3.000 studenata je steklo diplomu. Studijski programi usklađeni su sa Bolonjskom konvencijom. Nastava se odvija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA POLJOPRIVREDNO-PREHRAMBENA ŠKOLA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Voćarstvo i vinogradarstvo
  • Ratarstvo i povrtarstvo
  • Zaštita bilja
  • Stočarstvo
  • Prehrambena tehnologija
  • Strukovna veterina

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Organska poljoprivreda (32 mesta)
  • Prehrambena tehnologija (32 mesta)
  • Zaštita bilja (32 mesta)
  • Strukovni veterinarski tehničar (48 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA POLJOPRIVREDNO-PREHRAMBENA ŠKOLA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem trajanju.

Prijemni ispit razlikuje se u zavisnoti od smera:

• Studijski program voćarstvo i vinogradarstvo – polaže se prijemni ispit iz hemije ili biologije.
  • Studijski program ratarstvo i povrtarstvo – polaže se prijemni ispit iz hemije ili biologije.
  • Studijski program prehrambena tehnologija – polaže se prijemni ispit iz hemije, fizike ili biologije.
  • Studijski program strukovna veterina – polaže se prijemni ispit iz biologije.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 40.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 700 dolara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA POLJOPRIVREDNO-PREHRAMBENA ŠKOLA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku poljoprivredno-prehrambenu školu strukovnih studija u Prokuplju spremili smo vam primere testova za prijemni.

• Zadatke za pripremu prijemnog ispita možete pronaći u informatoru.

BROJ MESTA - VISOKA POLJOPRIVREDNO-PREHRAMBENA ŠKOLA

Voćarstvo i vinogradarstvo