Visoka medicinska škola strukovnih studija – Ćuprija

Telefon: 035/401-140
Website: www.vmscuprija.edu.rs
Email: vmscuprija@gmail.com

Škola je osnovana 1998. godine i u početku nastava se odvijala na tri smera, u svega tri učionice i jednim amfitetarom. Danas, Visoka medicinska škola strukovnih studija u Ćupriji u svom vlasništvu ima 6300 m2 prostora. Škola sarađuje sa drugim visokoškolskim ustanovama kao i institucijama iz oblasti medicine. Studijski programi koncipirani su u skladu sa Bolonjskom konvencijom. Nastava se odvija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA MEDICINSKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Strukovna medicinska sestra
  • Strukovni fizioterapeut
  • Strukovna medicinska sestra – babica
  • Strukovni farmaceut
  • Strukovni medicinski radiolog

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Specijalista strukovna medicinska sestra – specijalista kliničke prakse (20 mesta)
  • Specijalista strukovni fizioterapeut – rehabilitacija neuroloških bolesnika (20 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA MEDICINSKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

U prvu godinu studija mogu da konkruišu studenti koji su završili srednju školu u četvorogodišnjem trajanju.

Strukovni fizioterapeut – Srednja medicinska škola, gimnazija ili srednja veterinarska škola

Strukovni kozmetičar estetičar – Srednja hemijska škola, srednja medicinska škola, srednja kozmetičarska škola, gimnazija i srednja farmaceutska škola

Strukovna medicinska sestra – Srednja medicinska škola

Strukovna medicinska sestra-babica – Srednja medicinska škola

Strukovni farmaceut – Srednja farmaceutska škola, gimnazija,srednja medicinska škola, srednja kozmetičarska škola

Strukovni medicinski radiolog   Srednja medicinska škola svih smerova, gimnazija, sve odgovarajuće četvorogodišnje škole

Prijemni ispit razlikuje se u zavisnosti od smera:

Na prijemnom ispitu za smer Strukovni fizioterapeut, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Fizika
  • Biologija

Na prijemnom ispitu za smer Strukovni kozmetičar estetičar, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Hemija
  • Biologija

Na prijemnom ispitu za smer Strukovna medicinska sestra, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Zdrvstvena nega

Na prijemnom ispitu za smer Strukovna medicinska sestra-babica, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Bilogija

Na prijemnom ispitu za smer Strukovni farmaceut, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Hemija
  • Biologija

Na prijemnom ispitu za smer Strukovni medicinski radiolog, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Fizika

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 80.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.500 evra.

BROJ MESTA - VISOKA MEDICINSKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Strukovni fizioterapeut
Strukovna medicinska sestra
Strukovna medicinska sestra – babica
Strukovni farmaceut 5 25 30
Strukovni medicinski radiolog 5 31 36
UKUPNO 90 246 336

3 Komentara
1 Replika
3 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Haris

Zdravo, posle završenog fakulteta Rehabilitacije, da li je moguće da se upisu Specijalisticke strukovne studije?

Slađana i Nenad

Molim vas ako bi se moje dete prebacilo sa niskog farmaceuti fakulteta posle prve godine koje bi ispite polagalo i kada bi moglo da predje

Najbolje je da kontaktirate fakultet direktno. Na pocetku stranice imate kontakt informacije.

Guest

Iz kojih knjiga se najcesce sprema prijemni ispit?