Visoka ekonomska škola strukovnih studija Peć – Leposavić

Telefon: 028/83-351
Website: www.ves-pec.edu.rs
Email: vespec@ves-pec.edu.rs

Godine 2007. Visoka ekonomska škola strukovnih studija u Peći dobila je akreditaciju svojih studijskih programa i radi kao institucija visokog obrazovanja. Studijski programi osnovnih strukovnih studija traju tri godine, dok specijalističke studije traju godinu dana. Škola je ostvarila saradnju sa drugim visokoobrazovnim institucijama, kao i sa raznim kompanijama, bankama i dr. Nastava je koncipirana po uzoru na principe Bolonjske konvencije, što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA EKONOMSKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Finansijsko poslovanje preduzeca
  • Spoljnotrgovinsko i carinsko poslovanje
  • Poslovanje malih i srednjih preduzeća (modul hotelijerstvo i turizam)

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

•  Trgovinsko poslovanje (50 mesta)
  •  Finansijko poslovanje (50 mesta)

VISOKA EKONOMSKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA PEĆ-LEPOSAVIĆ - UPIS I PRIJEMNI

Pravo na upis u prvu godinu osnovnih strukovnih studija imaju svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 3 i 4 godine i koji polože prijemni ispit.

Kandidat koji konkuriše za upis polaže prijemni ispit iz dva predmeta po izboru, od četiri navedenih predmeta:

• Ekonomika i organizacija preduzeća
  • Matematika
  • Sociologija
  • Politička ekonomija

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studnete iznosi 50.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.040 dolara.

BROJ MESTA - VISOKA EKONOMSKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Finansijsko poslovanje preduzeća
Spoljnotrgovinskoi carinsko poslovanje
Poslovanje malih i srednjih preduzeća (modul hotelijerstvo i turizam)