Učiteljski fakultet u Prizrenu – Leposaviću

Telefon: 028/84-164
Website: www.uf-pz.net
Email: ufp@pr.ac.rs

Fakultet je osnovan 1993. godine. Osnovna delatnost je obrazovanje studenata na dva nivoa studija, za rad u prosveti i institucijama od kulturnog značaja. Studijski programi usklađeni su sa Bolonjskom deklaracijom i odvijaju se kroz osnovne akademske i master akademske studije. Fakultet pripada Prištinskom univerzitetu sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - UČITELJSKI FAKULTET

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Razredna nastava
  • Vaspitač predškolskih ustanova

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Razredna nastava (15 mesta)
  • Vaspitač u predškolskim ustanovama (15 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - UČITELJSKI FAKULTET

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem trajanju i koji polože prijemni ispit, kao i test sklonosti i sposobnosti koji je eliminatornog karaktera.

Svi kandidati osim onih sa završenom Pedagoškom akademijom podležu testu sklonosti i sposobnosti.

Prijemni ispit se polaže se putem pisanog testa iz oblasti:

• Opšta kultura i informisanost
  • Srpski jezik i književnost

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 44.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.200 evra u dinaraskoj protivvrednosti.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - UČITELJSKI FAKULTET

Kako bi se što bolje spremili za polaganje prijemnog ispita na Učiteljskom fakultetu u Prizrenu pogledajte testove sa ranijih prijemnih ispita:

BROJ MESTA - UČITELJSKI FAKULTET

Razredna nastava