Visoka poslovna škola strukovnih studija – Novi Sad

vps logoAdresa: Vladimira Perića – Valtera 4 (sedište), Bulevar kralja Petra I 38 (druga zgrada), Novi Sad
Telefon: 021/485-40-00
Website: www.vps.ns.ac.rs
Email: info@vps.ns.ac.rs

Visoka poslovna škola strukovnih studija u Novom Sadu je državna škola sa tradicijom dugom 55 godina koja obrazuje kadrove ekonomske struke. Impresivan razvoj Visoke poslovne škole strukovnih studija u Novom Sadu počeo je 1959. godine kada je upisana prva generacija studenata ekonomske struke.

Preko 35.000 diplomiranih studenata ove državne škole našlo je zaposlenje u bankama, revizorskim  kućama, turističkim kompanijama, osiguravajućim društvima, investicionim fondovima ili vladinim organizacijama. U protekloj deceniji, škola je dobila veliki broj nagrada i priznanja za svoj uspešan rad, kvalitet, organizaciju nastave i rad svojih profesora.

Uspostavljena je međunarodna saradnja sa mnogim visokoškolskim ustanovama u Evropi. Studentima je omogućena razmena i usavršavanje na mnogobrojnim visokoškolskim ustanovama u Evropi. Kao takva, Visoka poslovna škola strukovnih studija iz Novog Sada predstavlja primer škole u kojoj se promoviše praktično znanje, a studenti potvrđuju i razvijaju svoje sposobnosti, usavršavaju strane jezike, razvijaju kreativnost, stvaralačko i analitičko mišljenje, grade svoju ličnost.

SMEROVI - VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE ( 3 godine)

• Finansijsko poslovanje i računovodstvo
  • Trgovina i međunarodno poslovanje
  • Preduzetništvo
  • Turizam i hotelijerstvo
  • Primenjena informatika

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Bankarstvo i osiguranje (50 mesta)
  • Menadžment (50 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Kandidat koji konkuriše za upis polaže prijemni ispit iz dva predmeta po izboru, od sedam navedenih predmeta:

• Ekonomija
  • Poslovna ekonomija
  • Matematika
  • Informatika
  • Sociologija
  • Geografija
  • Psihologija

Kandidati koji konkurišu za smer PRIMENJENA INFORMATIKA polažu prijemni ispit iz Matematike i Informatike.

🎓KONKURS ZA UPIS 2017/2018

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 60.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.300 dolara.

BROJ MESTA - VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Finansijsko poslovanje i računovodstvo