Visoka zdravstvena škola strukovnih studija – Beograd

Adresa: Cara Dušana 254, Beograd
Telefon: 011/261-81-20
Email: iva.prorokovic@vzsbeograd.edu.rs

Visoka zdravstvena (nekadašnja Viša medicinska škola) škola osnovana je januara 1958. godine sa zadatkom da obrazuje kadrove za rad u zdravstveno-socijalnim ustanovama. Škola je do 1963. bila internatskog tipa, primala je samo ženske članove koji su se školovali za više medicinske sestre i više sanitarne tehničare, da bi u kasnijem periodu usled razvoja medicine otvorila nove smerove i proširila svoju obrazovnu delatnost.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - VISOKA ZDRAVSTVENA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ZDRAVSTVENA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

BROJ MESTA - VISOKA ZDRAVSTVENA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

71 Komentara
84 Replika
77 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Kristina

Sta se sprema za smer medicinska sestra vaspitač, zdravstvena nega ili bioogija?

Dea

Pozdrav, može li mi neko reci sta se polaže za smer ginekolosko-akuserska sestra? Da li je teže ako prethodno imam završenu gimnaziju, a ne srednju medicinsku? Hvala.

Nikolina

Da li moze iz srednje saobracajne skole da se upise smer strukovni zubni proteticar?

Marina

Moze ako je cetvorogodisnja skola

Svetlana

Da li se prilikom polaganja prijemnog na medicinskom fakultetu mogu priloziti svedocanstva iz srednje medicinske skole koju sam zavrsila vanredno – prekvalifikacija umesto gimnazije.
Posto bih tako imam veci broj poena. Da li neko zna da li je to moguce? Hvala 🙂

Marina

Ja iskreno mislim da nije ali uvek mozes dan nazoves fakultet i pitas

Pozdrav !
Interesujem se za Visoku zdravstvenu školu strukovnih studija u Beogradu,smer strukovni nutricionista-dijetetičar. Zanima me da li postoje zbirke/skripte za prijemni i kada je pripremna nastava za šk.god 2020/21 ? Koja je cena školarine,pošto sam državljanin Srbije i Republike Srpske/BiH,a srednju školu završavam u Rep.Srpskoj. Kada nije kasno za početi učiti biologiju,s obzirom da u medicinskoj smo imali biologiju samo prve dve godine?

Ne postoje zbirke i skripte ali postoje knjige 3
Pripreme budu od aprila pa na dalje, ove godine su bile 3, Cena skolovanja po godini je 86.000
Ja sam spremala ceo jun i isla sam na pripreme

Isidora

Gde mogu videti koji su autori tih knjiga?

Branislava

Da li neko prodaje te knjige iz biologije za prijemni?

Marina

Preko puta vise ima skriptarnica i tu kupi.

Minja

Sto se tiče prijemnog piše da nam od literature treba biologija po programu medicinske škole. Ali da li po novom ili starom programu? Da li neko zna koje knjige mi trebaju?

Maja

Bilologija za medinsku i veterinarsku skolu

Marija

Ljudii, da li mogu posle zavrsene veterinarske skole upisati visu medicinsku skolu ili fakultet?

Aleksa

Naravno

Ana

Koji su izdavaci iz zdravstvene nege za polaganje prijemnog?

Marijana Marković

Poštovani,
Da li je moguće preći ili prebaciti se na Visoku medicinsku školu sa Visoke medicinske škole u Šapcu? Koja je procedura?

Maja

Moze koja je tacno procedura ne znam
Pozovi skolu i raspitaj se

Milo

Da li posle zavrsenih 3 godine osnovnih studija zdrastvene nege na privatnom fakultetu moze da se upise za strukovnog labiranta neka razlika predmeta?

Mara

Nisam bas sigurna
Pozovi skolu i raspitaj se
Srecno

Sofija

Da li ima neko da upisuje za strukovnu medicinsku sestru, a da je zavrsio neku drugu srednju skolu osim medicinkse?

Ne moze da se upise

Milo

Marija vidim da si aktivna bas interesuje me da li moze posle 3 godine osnovnih studija na privatnom fakultetu da se upise specijalisticke akademske studije na drzavnom fakultetu iskljucivo laboratoriski tehnolog?

Mara

Nisan sigurna da imaju specijalisticke studije za laboranta..

Sara

Hoce test biti samo na zaokruzivanje ili?

Trebalo bi. Koji smer?

Strukovna medicinska sestra

Na zaokruzivanja su

SARA

Da li ste koristili zbirku sa testovima za prijemni iz zdravstvene nege ili samo knjige?

Knjige

Tara

Misliš da će biti pitanja iz zbirke?

SARA

Pa ne znam

Odakle si ti ucila?

Iz knjiga

Emilija

Iz kojih knjiga?

Samo knjigu

Sara

Na smeru strukovni zubni proteticar, da li se materijal za praksu naknadno plaća?

Ne sve ulazi u onu cenu

Mirjana Tokalić

Da li su samofinansirajući studenti obavezni da pohadjaju preďavanja i da li se vodi evidencija o tome.Konkretno želim da pitam da li moja kćerka dolazi na predavanja,ukoliko su obavezna i kakav je njen učinak do sada u vašoj školi jer sam iz Kraljeva a nisam u mogućnosti da dodjem i proverim njen trud i rad u vašoj ustanovi.Unapred zahvalna,Mirijana Tokalić,majka vaše studentkinje Isidore Tokalić.

Mika

Da li znate koje oblasti se ne uče iz Biologije?

Mika

Jedno pitanje znate li kog su tipa pitanja na prijemnom, na zaokruzivanju samo ili?

Marija

Meni su na prijemnom bila iz generalno svih lekcija mozda jedino iz oplodjena al ima vise kombinacija testova

Aleksandra

Koja je literatura knjiga iz biologije?

Marko

I mene zanima isto.

Djole

Ja mislim da sr uci iz 3 knjige za veterinarske i medicinske skole

Ruks

Da li ove godine postoji upis za medicinsku sestru vaspitaca?

Emilija

Da li neko zna kako mogu da nadjem zbirku za vezbanje za zdravstvenu negu?