Visoka zdravstvena škola strukovnih studija – Beograd

Adresa: Cara Dušana 254, Beograd
Telefon: 011/261-81-20
Email: iva.prorokovic@vzsbeograd.edu.rs

Visoka zdravstvena (nekadašnja Viša medicinska škola) škola osnovana je januara 1958. godine sa zadatkom da obrazuje kadrove za rad u zdravstveno-socijalnim ustanovama. Škola je do 1963. bila internatskog tipa, primala je samo ženske članove koji su se školovali za više medicinske sestre i više sanitarne tehničare, da bi u kasnijem periodu usled razvoja medicine otvorila nove smerove i proširila svoju obrazovnu delatnost.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - VISOKA ZDRAVSTVENA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ZDRAVSTVENA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

BROJ MESTA - VISOKA ZDRAVSTVENA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

65 Komentara
73 Replika
67 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Minja

Sto se tiče prijemnog piše da nam od literature treba biologija po programu medicinske škole. Ali da li po novom ili starom programu? Da li neko zna koje knjige mi trebaju?

Marija

Ljudii, da li mogu posle zavrsene veterinarske skole upisati visu medicinsku skolu ili fakultet?

Aleksa

Naravno

Ana

Koji su izdavaci iz zdravstvene nege za polaganje prijemnog?

Marijana Marković

Poštovani,
Da li je moguće preći ili prebaciti se na Visoku medicinsku školu sa Visoke medicinske škole u Šapcu? Koja je procedura?

Milo

Da li posle zavrsenih 3 godine osnovnih studija zdrastvene nege na privatnom fakultetu moze da se upise za strukovnog labiranta neka razlika predmeta?

Sofija

Da li ima neko da upisuje za strukovnu medicinsku sestru, a da je zavrsio neku drugu srednju skolu osim medicinkse?

Ne moze da se upise

Milo

Marija vidim da si aktivna bas interesuje me da li moze posle 3 godine osnovnih studija na privatnom fakultetu da se upise specijalisticke akademske studije na drzavnom fakultetu iskljucivo laboratoriski tehnolog?

Sara

Hoce test biti samo na zaokruzivanje ili?

Trebalo bi. Koji smer?

Strukovna medicinska sestra

SARA

Da li ste koristili zbirku sa testovima za prijemni iz zdravstvene nege ili samo knjige?

Knjige

Tara

Misliš da će biti pitanja iz zbirke?

SARA

Pa ne znam

Odakle si ti ucila?

Iz knjiga

Samo knjigu

Sara

Na smeru strukovni zubni proteticar, da li se materijal za praksu naknadno plaća?

Ne sve ulazi u onu cenu

Mirjana Tokalić

Da li su samofinansirajući studenti obavezni da pohadjaju preďavanja i da li se vodi evidencija o tome.Konkretno želim da pitam da li moja kćerka dolazi na predavanja,ukoliko su obavezna i kakav je njen učinak do sada u vašoj školi jer sam iz Kraljeva a nisam u mogućnosti da dodjem i proverim njen trud i rad u vašoj ustanovi.Unapred zahvalna,Mirijana Tokalić,majka vaše studentkinje Isidore Tokalić.

Mika

Da li znate koje oblasti se ne uče iz Biologije?

Mika

Jedno pitanje znate li kog su tipa pitanja na prijemnom, na zaokruzivanju samo ili?

Marija

Meni su na prijemnom bila iz generalno svih lekcija mozda jedino iz oplodjena al ima vise kombinacija testova

Aleksandra

Koja je literatura knjiga iz biologije?

Marko

I mene zanima isto.

Djole

Ja mislim da sr uci iz 3 knjige za veterinarske i medicinske skole

Ruks

Da li ove godine postoji upis za medicinsku sestru vaspitaca?

Emilija

Da li neko zna kako mogu da nadjem zbirku za vezbanje za zdravstvenu negu?

Dogo

Sta se polaze za medicisnku sestru ? Samo Zdravstvena nega ili zdrv nega i biologija ? Hitno

Adrijana

Samo zdravstvena nega

Tamara

Da li neko zna gde mogu da nadjem predhodne testove sa prijemnog ?

Zdravka

Da li si nasla testove

Tamara

nisam

Ikaa

Može li neko ko je upisao u zadnje dvije godine smjer- strukovne medicinske sestre koju literaturu je koristio za prijemni iz zdravstvene njege?? Molim vas nekoo

Marina

Moze li mi neko nesto vise reci o smeru mesdicinsko-laborantski tehnolog ?Posto se polaze biologija na prijemnom ,moze li mi neko reci kakava su vasa iskustva sa proslogodisnjeg prijemnog za laboranta ?Da li je tezak,koliko ima pitanja I koliko dugo traje taj prijemni ?

Marija

Traje 1h i 30 pitanja, pitanja na zaokruzivanja ili bojenje, meni je bio ezi za sanitarca nego za laboranta prijemni

Ivona

Zdravo, zanima me kojim poslom može da se bavi posle smera strukovni estetičar-kozmetičar?

Milica

Koji su izdavaci za biologiju koja se polaze na prijemnom?

Andrea

Prva knjiga- (Delija Baloš,Dragoljub Pančić, Branka Stevanović, Katica Paunović, Djordje Stevanović)
Druga knjiga-(Milivoje Krunić, Ivo Savić, Božidar Ćurčić)
Treća-(Dragoslav Marinković, Marko Andjelković, Ana Savić, Vukosava Diklić)