Drugi upisni rok na fakultete i visoke škole u Srbiji 2016

Upis na fakultete i visoke skole 2016

Drugi upisni rok za upis na osnovne studije u Srbiji održava se na fakultetima i visokim školama u kojima je, nakon prvog upisnog roka ostalo još mesta.

Fakulteti i visoke škole prema akreditaciji imaju dozvolu za upis određenog maksimalnog broja studenata, a samostalno ove ustanove mogu odlučivati o broju studenata koje će upisati.

Određivanje slobodnih mesta na upis u prvu godinu osnovnih studija, kako o trošku budžeta, tako i na samofinansiranje, fakulteti i visoke škole određuju samostalno prema čemu će biti određeno koliko će kandidata upisati u prvom upisnom roku, a koliko će biti mesta za upis u drugom upisnom roku.

Dokumenta potrebna za upis pogledajte OVDE.

SLOBODNA MESTA NA FAKULTETIMA - DRUGI UPISNI ROK 2016/2017

VALJEVO

VRANJE

ZRENJANIN

***NAPOMENA: Lista će biti popunjavana kako visoke škole budu objavljivali konkurse za upis u drugom upisnom roku.