“Znanje je/ili moć” – takmičenje u besedništvu

15/12/2015 15:04

“Znanje je/ili moć” – takmičenje u besedništvu

Takmičenje u besedništvu koje organizuje Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu održava se u utorak, 15. decembra u kino-sali sa početkom u 19 časova.

Cilj takmičenja je da studenti i studentkinje, koji će besediti na temu “Znanje je/ili moć”, objasne situaciju u obrazovanju i društvu iz svoje perspektive.

Takmičari će pokušati da svojim besedama odgovore na neka od ovih pitanja – Šta za vas predstavlja znanje? Da li je korisno sredstvo za život ili prepreka? Moramo li da biramo između znanja i moći ili jednog nema bez drugog? Da li je danas na ceni ili je zapravo obezvređeno? Koliko je svima dostupno?

“Znanje je/ili moć” je takmičenje u besedništvu koje organizuje Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu u saradnji sa Studentkom unijom Filozofskog fakulteta i Centra za usavršavanje nastavnika Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.

15/12/2015 15:04