Volonteri iz inostranstva kao gosti u Srbiji

24/12/2014 14:28

Volonteri iz inostranstva kao gosti u Srbiji

“Global Host” program, koji se u Srbiji sprovodi drugu godinu za redom, obezbeđuje studentima volonterima iz inostranstva da rade volonterske prakse i u Srbiji. Ovog puta u našu državu doći će volonteri iz Italije, Rusije, Tunisa, Grčke i Turske.

U okviru prakse u Srbiji, volonteri će raditi na projektima u osnovnim i srednjim školama, bolnicama i drugim institucijama u svim većim gradovima, čime će doprineti razvoju zajednice.

Program “Global Hosta” biće lociran u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Valjevu, a svi koji su zainteresovani da budu deo ovog programa mogu da se prijave ukolio su u mogućnosti da u svoj dom prime studenta iz inostranstva na 3 do 6 nedelja. Za uzvrat, pored novog poznanstva i upoznavanja sa drugačijim kulturama sveta, oni koji budu domaćini sada imaće priliku da odu na neku volontersku praksu u inostranstvo.

Više informacija i link za prijavu nalazi se OVDE.

24/12/2014 14:28