Više mesta na najtraženijim fakultetima

27/06/2016, 10:30

Više mesta na najtraženijim fakultetima

Među najtraženijim fakultetima Univerziteta u Beogradu za upis ove godine nalaze se Elektrotehnički fakultet i Fakultet organizacionih nauka.

Kako bi omogućili upis i studiranje željenih smerova što većem broju kandidata, ovi fakulteti, u saglasnosti sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, povećali su broj meta za upis kandidata u statusu samofinansirajućih studenata.

Fakultet organizacionih nauka dobio je saglasnost Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja za povećanje broja studenata za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija za 60, odnosno sa 260 na 320, i to za upis na studijski program – Informacioni sistemi i tehnologije.

I na Elektrotehničkom fakultetu biće mesta za upis 60 kandidata više nego što je to prvobitnim konkursom raspisano.

Povećan je broj mesta za upis na smerove – Elektrotehnika i računarstvo za 32 mesta i Softversko inženjerstvo – za 20 mesta. Na osnovu programa afirmativnih akcija biće upisano osam studenata više čije će se studiranje finansirati iz budžeta.