UNS: Prijava kandidata za prijemni ispit

21/06/2017 09:30

UNS: Prijava kandidata za prijemni ispit

Prijavom kandidata za polaganje prijemnih ispita na fakultetima Univerziteta u Novom Sadu počela je upisna trka i prvi upisni rok.

Prijava za polaganje prijemnog ispita održava se 21, 22. i 23. juna na fakultetima na kojima će se prijemni ispiti i polagati.

Potrebna dokumentacija

Za prijavu za polaganje prijennog ispita na fakultetima potrebno je priložiti određenu dokumentaciju koja se sastoji od:

• Prijave za konkurs (dobija se na fakultetu)
  • Svedočanstva prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda srednje škole
  • Diplome o završenoj četvorogodišnjoj srednjoj školi (o položenom maturskom ispitu)
  • Izvoda iz matične knjige rođenih
  • Dokaz o uplati za prijemni ispit

Na fakultetima Univerziteta u Novom Sadu za upis u prvu godinu osnovnih studija u akademskoj 2017/2018. godini ima mesta za 16.205 kandidata, od kojih će 8.333 biti upisana na budžet, dok će 7.872 biti u statusu samofinansirajućih studenata.

Prijemni na fakultetima Univerziteta u Novom Sadu počinju 17. juna (Akademija umetnosti), a završavaju se 30. juna (sem na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja gde će se prijemni održati od 3. do 5. jula), nakon čega se upisi održati od 3. do 21. jula.

21/06/2017 09:30