UNS: Info-dan o mobilnosti studenata sa invaliditetom

01/06/2017 11:41

UNS: Info-dan o mobilnosti studenata sa invaliditetom

U Info centru Univerziteta u Novom Sadu održan je Info-dan o mobilnosti studenata sa invaliditetom gde su predstavljeni detalji o projektu Erazmus+ Trans2Work.

Erazmus+ Trans2Work je program posvećen mobilnosti i zapošljavanju studenata sa invaliditetom koji se realizuje uz podršku Evropske unije, partnera iz Evrope i regiona i Univerziteta u Novom Sadu.

Ovaj program pruža priliku za sticanje radnog iskustva kroz radnu praksu studentima sa invaliditetom koji su na završnim godinam studijam, ali i svršenim studentima koji su diplomirali u poslednjih pet godina.

Projekat Trans2Work je deo projekata “Jednak pristup za sve: osnaživanje socijalne dimenzije u cilju jačanja evropskog prostora visokog obrazovanja u Srbiji”, “Podrška i uključivanje studenata s hendikepom u visoko obrazovanje u Crnoj Gori” i “Jednake mogućnosti za studente sa posebnim potrebama u visokom obrazovanju u Bosni i Hercegovini”.

01/06/2017 11:41