Univerzitet u Novom Sadu među najboljima iz oblasti poljoprivrede i šumarstva

08/03/2018, 15:03

Univerzitet u Novom Sadu među najboljima iz oblasti poljoprivrede i šumarstva

Univerzitet u Novom Sadu po drugi put se pojavljuje na QS rang listi (“Quacquarelli Symonds”, Velika Britanija).

Novosadski univerzitet se nalazi među 250 najboljih univerziteta iz oblasti poljoprivrede i šumarstva, pošto je rangiran između 201. i 250. mesta, što predstavlja napredak u odnosu na prošlogodišnje rangiranje kada je Univerzitet u Novom Sadu bio između 251. i 300. mesta.

QS rang lista jedna je od tri najznačajnije liste za rangiranje univerziteta u svetu, pored Times Higher Education liste i Šangajske liste. Kriterijumi na osnovu kojih se rangiraju univerziteti na QS rang listi su akademska reputacija, citiranost radova, reputacija poslodavca i h-indeks citiranosti istraživača.

Za ovaj uspeh Univerziteta u Novom Sadu zaslužni su Poljoprivredni fakultet i Institut za nizijsko šumarstvo i životnu sredinu.