Takmičenje u besedništvu Pravnog fakulteta u Nišu

24/03/2015 13:54

Takmičenje u besedništvu Pravnog fakulteta u Nišu

Takmičenje u besedništvu studenata Pravnog fakulteta u Nišu održava se 26. marta od 18 časova u amfiteatru ovog fakulteta.

Teme za govore koje studenti spremaju su “Zakoni bi trebalo da budu poput smrti koja ne štedi nikog” i “Nije prava demokratija ona koja ne trpi da joj se kaže da nije prava”.

Studenti koji se odluče za kategoriju improvizacije, svoju temu će saznati tek sat vremena pre početka takmičenja.

Takmičenje se sastoji od tri kategorije – slobodna tema, zadata tema i improvizacija, u kojima će se takmičiti najviše po pet studenata, a žiri će odlučiti o pobednicima svake kategorije.

Pobednici sve tri kategorije plasiraće se na takmičenje na kojem će učestvovati studenti svih državnih pravnih fakulteta u Srbiji.

Izvor: Južne vesti

24/03/2015 13:54