Takmičenje Cashless Case Challenge 2017

23/11/2017 16:07

Takmičenje Cashless Case Challenge 2017

Cashless Case Challenge je studentsko takmičenje za najbolje ideje koje mogu da doprinesu razvoju bezgotovinskog društva u Srbiji.

Takmičenje organizuje Nacionalna alijansa za lokalni ekonomski razvoj (NALED) u saradnji sa Ministarstvom finansija u okviru nacionalne kampanje – Godina borbe protiv sive ekonomije.

Takmičari treba da predlože praktična rešenja i aktivnosti koje mogu da se sprovedu na nivou države, kao koraci ka uspostavljanju bezgotovinskog društva, tj. sistema u kojem se manje koristi keš a više bezgotovinska plaćanja, bilo da se radi o platnim karticama, e-banking i m-banking platformama, elektronskom novcu ili drugim alternativama.

Takmičenje je otvoreno za studente završnih godina osnovnih studija i postdiplomce svih fakulteta. Studenti se mogu prijaviti u timovima od po tri člana, sa istog ili različitih fakulteta. Zadatak timova je da predlože aktivnost koja će doprineti razvoju bezgotovinskog društva, a koju bi Vlada Srbije mogla da uvrsti u Nacionalni program za suzbijanje sive ekonomije.

Prijava za takmičenje slanjem formulara i PPT prezentacija (od 7. novembra do 1. decembra)

Ocenjivanje pristiglih prijava (najkasnije do 10. decembra)

Proglašenje do 10 timova koji su ušli u uži izbor (11. decembra)

Završna radionica za izabrane timove (16. i 17. decembar)

Javna prezentacija (finale) – izbor i proglašenje pobednika (17. decembar)

Za prva tri prvoplasirana tima obezbeđene su vredne nagrade.

Više informacija na: http://uzmiracun.rs/cashlesscase

Izvor: ftn.uns.ac.rs