Studentski protest u Novom Sadu!

18/10/2016 09:19

Studentski protest u Novom Sadu!

Protest studentata Univerziteta u Novom Sadu, koji je 12. oktobra odložen zbog lošeg vremena, održava se 18. oktobra sa početkom u 13 časova.

Sa ciljem da se skrene pažnja na zahteve koje imaju novosadski studenti biće održana protestna šetnja koja počinje skupom u univerzitetskom kampusu na Trgu Dositeja Obradovića kod fontane.

Pročitajte i: Protest studenata UNS!

Nakon protestne šetnje biće održan i Zbor studenata Univerziteta u Novom Sadu na kojem će se raspravljati o daljim aktivnostima i daljem načinu borbe za ostvarenje naših ciljeva u okviru univerziteta.

Studenti u Novom Sadu su se pobunili protiv dodatne naplate redovnih usluga studiranja na svim fakultetima i visokim školama Univerziteta u Novom Sadu. Prvobitno je bila organizovana online peticija koju je potpisao 2.261 student, da bi se nakon toga planirao protest koji se održava u utorak, 18. oktobra u 13 časova.

Koji su sve zahtevi studenata Univerziteta u Novom Sadu pročitajte ovde.

18/10/2016 09:19