Studenti Univerziteta u Novom Sadu osvojili treće mesto na svetskom takmičenju u Frankfurtu!

20/03/2018 13:19

Studenti Univerziteta u Novom Sadu osvojili su treće mesto na takmičenju u simulaciji arbitražnog rešavanja investicionih sporova (Frankfurt Investment Arbitration Moot Court) koje je održano od 12. do 16. marta 2018. godine u Frankfurtu.

Univerzitet je prvi put učestvovao na ovom, najstarijem takmičenju u oblasti investicione arbitraže i jednom od pet najprestižnijih takmičenja u oblasti simulacije suđenja na svetu. Ušao je u polufinale u konkurenciji 47 timova iz više od 30 zemalja iz celog sveta.

Tim Univerziteta u Novom Sadu su činili studenti: Igor Bauranov, Milena Rašković, Jovana Rubežić i Bojana Spajić. Pripreme studenata u oblasti međunarodnog investicionog prava i međunarodne arbitraže vodili su nastavnici Katedre za međunarodno pravo Pravnog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu: prof. dr Maja Stanivuković, prof. dr Sanja Đajić, doc. dr Petar Đundić i saradnik u nastavi Bojana Ristić, a advokatskim veštinama ih je obučavao gospodin Boško Kaćanski, advokat u Novom Sadu.

20/03/2018 13:19