Studenti simuliraju Evropsku uniju u Beogradu

14/10/2014 08:58

Studenti simuliraju Evropsku uniju u Beogradu

Četvrti Beogradski model Evropske unije – BEUM 2014, održaće se od 15. do 19. oktobra u Narodnoj skupštini Republike Srbije. Na skupu će se okupiti više od 200 studenata iz više od 40 zemalja.

Studenti imaju za cilj da simuliraju zasedanje Evropskog parlamenta, Saveta Evropske unije i Evropskog saveta, a razgovaraće o organskoj hrani, korupciji i proširenju na zapadni Balkan, prateći procedure koje se koriste u ovim institucijama.

Cilj skupa BEUM 2014 je da se povežu domaći studenti i studenti iz celog sveta i da ulazeći u ulogu evropskih zvaničnika diskutuju o navedenim temama i postignu konsenzus i steknu uvid u to kako funkcionišu institucije EU.

Projekat podržavaju Narodna skupština Republike Srbije, grad Beograd, Asocijacija spajanja Evropljana (Bringing Europeans Together Association) i drugi.

Izvor: Blic

14/10/2014 08:58