Studenti mogu besplatno da se testiraju na HIV

23/11/2015 14:54

Studenti mogu besplatno da se testiraju na HIV

Na Studentskom trgu, ispred Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu, studenti imaju priliku da se besplatno i anonimno testiraju na HIV i hepatitis.

Ova kontrola se odvija u okviru Evropske nedelje testiranja na HIV i hepatitis, a održava se na ovoj lokaciji u utorak, 24. novembra od 11 do 15 časova.

Studenti će uraditi brzi test na HIV i hepatitis, a rezultate će moći da dobiju već za pola sata.

Pored testiranja, studentima će biti omogućeno i savetovanje o tome kako da se zaštite od HIV-a i hepatitisa.

Testiranje sprovodi Zavod za javno zdravlje Vojvodine u saradnji sa omladinom organizacije Jazas.

Ovo je samo jedna od akcija koja se sprovodi pod sloganom “Testiraj, leči, spreči” koja se održava u okviru Evropske nedelje testiranja na HIV i hepatitis, koja se u Srbji organizuje treći put, a ove godine traje do 27. novembra.

23/11/2015 14:54