Studenti iz Jagodine putuju u Beč

06/10/2013, 12:26

Studenti iz Jagodine putuju u Beč

Skupština grada Jagodine poslaće 500 studenata u Beč, od 28. do 30. oktobra, objavljeno je na sajtu Skupštine grada.

Uslovi koji su studenti morali da ispune kako bi putovali u Beč su, da imaju prosek veći 7.50, da su prisustvovali na najmanje dva semestra i da imaju do 25 godina.

Poslednje putovanje koje je organizovano je bilo u martu, kada je Beč posetilo 400 studenata. Sledeće putovanje ujedno će biti najveće od kada Skupština grada organizuje besplatna putovanja u Beč za studente.

Studenti će posetiti više bečkih fakulteta kako bi se upoznali sa načinom studiranja svojih kolega, kao i više kulturno-obrazovnih ustanova. Rok za podnošenje prijava je 10. oktobar. Besplatna putovanja, kako je ranije izjavio predsednik Skupštine Jagodine Dragan Marković, finansiraju donatori.

06/10/2013, 12:26