Student FTN-a na najvišem vrhu Evrope

20/07/2016 10:03

Student FTN-a na najvišem vrhu Evrope

Student Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu Strahinja Marjanović osvojio je najviši vrh Evrope Elbrus (u Rusiji), visok 5.642 metara.

Strahinja studira na Departmanu za saobraćaj i predsednik je Planinarsko rekreativne sekcije Fakulteta tehničkih nauka.

Početkom jula učestvovao je kao reprezentativac Srbije u visokogorstvu u srpskoj ekspediciji “Kavkaz 2016”, koja je okupila 27 visokogoraca iz raznih krajeva Srbije koji su se penjali na vrhove Kazbek visine 5.033 metara u Gruziji i Zapadni Elbrus – 5.642 metra u Rusiji.

Strahinja na vrhu Evrope

Strahinja Marjanović

Najviši vrh Evrope – Zapadni Elbrus – predstavlja jedan od sedam najviših vrhova kontinenta i zauzima peto mesto po visini na svetu.

Planinarsko rekreativna sekcija Fakulteta tehničkih nauka nastavlja sa svojim aktivnostima nakon raspusta, a poziva sve brucoše, studente, nastavno i nenastavno osoblje da se priključe redovnim aktivnostima.

najvisi vrh evrope

Sastanci Planinarske sekcije Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu održavaju se ponedeljkom od 20 časova u učionici 109A, a prvi naredni sastanak se održava početkom oktobra meseca.

Izvor: FTN

20/07/2016 10:03