Stipendije za studente iz Subotice

09/11/2015 14:24

Stipendije za studente iz Subotice

Grad Subotica je raspisao Konkurs za dodelu stipendija studentima sa teritorije Grada Subotice za školsku 2015/2016. godine.

Na konkurs se mogu prijaviti studenti i studentkinje koji su državljani Republike Srbije, a koji imaju prijavljeno prebivalište na teritoriji grada Subotice, najmanje godinu dana.

Osim toga, da bi konkurisali za stipendiju, studenti i studentskinje moraju ispuniti i sledeće uslove:

• da su upisali prvi put bilo koju godinu studija prvog stepena (osnovne akademske studije, osnovne strukovne studije) ili studije drugog stepena (master akademske studije, specijalističek strukovne studije, specijalističke akademske studije) na visokoškolskim ustanovama koje je osnovala Republika Srbija
  • da nisu u statusu apsolventa
  • da nisu u radnom odnosu
  • da imaju najviše 26 godina

Grad Subotica dodeliće 100 stipendija koje će se isplaćivati studentima u 10 jednakih mesečnih rata.

Konkurs je otvoren do 20. novembra.

Više informacija o Konkursu nalazi se na zvaničnom sajtu Grada Subotice ili lično u Sekretarijatu za društvene delatnosti Gradske uprave, na adresu Trg slobode 1, 3. sprat/kancelarija 305, kao i pozvim telefona na broj 024/626-883.

09/11/2015 14:24