Stipendije Slobodne Države Bavarske za studente poslediplomskih studija

04/11/2019 09:43

Stipendije Slobodne Države Bavarske za studente poslediplomskih studija

Slobodna Država Bavarska finansiraće stipendije za akademsku godinu 2020/21. Diplomci iz Bugarske, Hrvatske, Republike Češke, Mađarske, Poljske, Rumunije, Rusije, Srbije, Slovačke i Ukrajine imaju pravo da se prijave.

Stipendije su namenjene finansiranju poslediplomskih studija (odnosno master studija), doktorskih studija ili jednogodišnjeg istraživačkog boravka na univerzitetima u Bavarskoj.

Jednogodišnja stipendija može se dva puta produžiti na ukupno tri godine.

Stipendije se isplaćuju mesečno (735 evra) u ukupnoj sumi od 8.820 evra godišnje.

Studenti sa minimum jednim detetom dobijaju 895 evra mesečno u ukupnoj sumi od 10.740 evra godišnje.

Cilj godišnjeg programa stipendiranja je pružanje podrške naučnoj saradnji i akademskoj razmeni između Bavarske i Srednje, Istočne i Jugoistočne Evrope.

Više o programu naći ćete OVDE.

04/11/2019 09:43