Srednjoškolci za vikend na PMF-u

09/12/2015 15:11

Srednjoškolci za vikend na PMF-u

Prirodno-matematički fakultet u Novom Sadu otvoriće svoju renoviranu studentsku laboratoriju za zaštitu životne sredine svim zainteresovanim srednjoškolcima.

Laboratoriju će moći da posete učenici srednjih škola u subotu, 12. decembra od 12 časova, kada će budući studenti moći da se raspitaju i o hemiji i geografiji, čiji će departmani takođe biti otvoreni za posete.

“Moj izbor za budućnost” je manifestacija za buduće studente koja kao cilj ima što bolje upoznavanje srednjoškolaca sa zanimanjima koja će u budućnosti možda studirati.

Ono što će srednjoškolci imati priliku da vide i čuju na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu jesu laboratorije i radionice ali i saveti o potencijalnom poslu nakon studiranja nekog od smerova koje ovaj fakultet nudi.

Nakon ovog “hemijskog vikenda” na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu, održaće se i “zeleni vikend” kada će biti otvoren departman za geografiju kako bi se srednjoškolci upoznali i sa ovim studijskom programom.

09/12/2015 15:11