Škola “UNESKO Mreža za ekonomski i socijalni razvoj”

02/03/2015 12:01

Škola “UNESKO Mreža za ekonomski i socijalni razvoj”

Edukativni program Univerzitetskog UNESKO Kluba “Škola UNESKO Mreža za ekonomski i socijalni razvoj” zvanično je otvoren u Privrednoj Komori Srbije.

Univerzitetski UNESKO Klub osnovan je od strane studenata iz Beograda i predstavlja prvi studentski organak UNESKO mreža u Jugoistočnoj Evropi.

Škola “UNESKO Mreža za socijalni i ekonomski razvoj” namenjena je studentima koji žele da svoje obrazovanje dopune programima renomiranih predavača prestižnih svetskih univerziteta (Harvard, Kembridž, Oksford, Sorbona).

Predavanja će se odvijati jednom u dve nedelje, a trajaće svaki put dva sata, a održavaće se na engleskom jeziku.

Cilj je da mladi steknu znanja i veštine koje su im potrebne na tržištu rada, kakvo je danas. Predavanja su besplatna.

Više o predavanjima nalazi se OVDE.

Univerzitetski UNESKO Klub je osnovan kao dobrovoljno nevladino neprofitno udruženje, a osnovan je 2013. godine radi ostvarivanja ciljeva iz oblasti programa rada i smernica UNESKA.

Klub su osnovali studenti Fakulteta za inženjerski menadžmenat (Alfa Univerzitet), Fakulteta za poslovnu ekonomiju (Univerzitet Singidunum), Arhitektonskog Fakulteta (Beogradski Univerzitet) i Fakulteta za međunarodnu ekonomiju (Univerzitet Megatrend).

Izvor: RTV

02/03/2015 12:01