Ruma: Raspisan konkus za dodelu stipendija

24/10/2016 12:52

Ruma: Raspisan konkus za dodelu stipendija

Opština Ruma je raspisala konkurs za dodelu stipendija studentima za akademsku 2016/2017. godinu. Krajnji rok za prijavu je 4. novembar.

Konkursom će biti dodeljeno 100 stipenija studentima i studentkinjama koji imaju prebivalište na teritoriji opštine Ruma najmanje godinu dana pre podnošenja zahteva i čije se školovanje finansira iz budžeta Republike Srbije.

Na konkursu mogu učestvovati studenti i studentkinje sa prosečnom ocenom najmanje 8,00 koji tokom studija nisu gubili godinu i koji su položili sve ispite iz prethodnih godina studija.

Biće podeljeno 30 stipendija studentima prve godine osnovnih studija (akademskih ili strukovnih), 55 stipendija studentima od druge go poslednje godine studija prvog stepena (akademskih ili strukovnih studija) i 15 stipendija studentima drugog stepena studija, odnosno studentima master studija.

Više informacija o konkursu nalazi se ovde.

24/10/2016 12:52