Raspisan konkurs za prijem u Vojnu akademiju

14/02/2017, 11:15

Raspisan konkurs za prijem u Vojnu akademiju

Ministarstvo odbrane Republike Srbije raspisalo je konkurs za prijem kandidata iz građanstva u Vojnu akademiju Univerziteta odbrane u Beogradu.

Prema konkursu, za Vojnu akademiju mogu konkurisati državljani Republike Srbije koji su zdravstveno sposobni za školovanje, protiv kojih se ne vodi krivični postupak, kandidati kojis u rođeni 1996. godine ili kasnije, a koji su završili četvorogodišnju srednju školu ili pohađaju IV razred srednje škole.

Nakon prijave počinje selekcija kandidata koja se vrši u dva dela: polaganje prijemnog ispita iz oblasti matematike i provera fizičke spremnosti, nakon čega sledi medicinsko-zdravstvena i psihološka procena.

Krajnji rok za prijavu na konkurs ističe 31. marta 2017. godine.

Konkurs za upis na Vojnu akademiju Univerziteta odbrane u Beogradu nalazi se OVDE.

14/02/2017, 11:15