Radionice lingvistike na Filozofskom fakultetu

15/04/2015 16:17

Radionice lingvistike na Filozofskom fakultetu

Na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu održava se jednodnevna radionica Psiholingvistička, neurolingvistička i kliničkolingvistička istraživanja.

Radionica je zakazana za 18. april, a počinje u 9 časova.

Ova jednodnevna radionica održava se treću godinu za redom, a svoje radove iz oblasti morfologije, sintakse, semantike, pragmatike i usvajanja jezika ovaj put će prezentovati istraživači iz Holandije, Velike Britanije, Francuske, Nemačke i Srbije.

Radionica se održava sa namerom da se podstkne interdisciplinarni pristup istraživanju neurokognitivne osnove jezika kako kod populacije sa neoštećenom jezičkom funkcijom, tako i kod onih sa oštećenom jezičkom funkcijom.

Radionica je namenjena studentima i zaposlenima sa Univerziteta u Novom Sadu, a predavanja će biti održavana na engleskom jeziku.

Ulaz na predavanja je slobodan, a program radionice nalazi se ovde.

Izvor: 021

15/04/2015 16:17