Predavanje o stvaralaštvu Slobodana Šijana

18/12/2015 10:09

Predavanje o stvaralaštvu Slobodana Šijana

Čuveni filmski reditelj Slobodan Šijan gostovaće na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu u petak, 18. decembra 2015. godine.

Neki od najboljih filmova srpske kinematografije – “Ko to tamo peva”, “Maratonci trče počasni krug”, “Kako sam sistematski uništen od idiota”, “Davitelj protiv davitelja” – dela su Slobodana Šijana.

Kao gost na Filozofskom fakultetu Slobodan Šijan će biti deo predavanje o njegovim proznim, likovima i multimedijalnim umetničkim delima.

Predavanje o stvaralaštvu Slobodana Šijana se održava u okviru master kursa o eksperimentalnim pojavama u srpskoj književnosti 20. veka.

O Šijanovom stvaralaštvu pričaće mladi profesori srpske književnosti u Kino sali Filozofskog fakulteta od 16:30 u petak, 18. decembra.

18/12/2015 10:09