Ponovo kreću redovna predavanja na Filozofskom fakultetu

03/12/2014 15:58

Ponovo kreću redovna predavanja na Filozofskom fakultetu

Nakon dva meseca blokade i protesta studenti Filozofskog fakulteta u Beogradu dobili su obećanje od dekana i Saveta fakulteta da će im ključni zahtev biti ispunjen.

Akademci okupljeni u Samoorganizovanom studentskom pokretu zalagali su se za bolje uslove studiranja i već najavili ponovno remećenje nastave ukoliko se odstupi od ovog obećanja.

Nakon pismenog obećanja biće im ispunjen zahtev da studenti koji su upisali godinu sa najmanje 48 ESPB bodova mogu besplatno da prijave polaganje ukupno 72 boda u tekućoj godini.

Pored potpisane odluke dekana o ispunjenju ključnog zahteva, studenti su postavili još jedan uslov za prekidanje dvomesečne blokade a to je da se u roku od šest dana povuku sve prijave koje je uprava podnela protiv studenata.

Studenti smatraju još i da bi trebalo razmotriti i smanjivanje školarine za 25 odsto kao i da 48 ESPB bodova bude uslov za studiranje na budžetu.

03/12/2014 15:58