Počeo “Job Fair” u Nišu

02/03/2015 15:04

Počeo “Job Fair” u Nišu

Dvodnevni Sajam poslova i stručnih praksi u Nišu počeo je danas. Pod nazivom “Job Fair 15 – Tvoja karijera počinje ovde” predstaviće programe zapošljavanja 26 firmi iz zemlje i inostranstva.

Sajam se održava na Elektronskom fakultetu u Nišu a organizuje ga niški ogranak Udruženja studenata tehnike Evrope (BEST).

Sajam je namenjen studentima, diplomcima i postidiplomcima svih fakulteta Univerziteta u Nišu, ali i šire, kako bi stupili u kontakt sa predstavnicima domaćih i stranih kompanija koje su u potrazi za mladim kadrovima.

“Najtraženija su zanimanja iz oblasti informacionih tehnologija, ali je trenutno najviše studenata ekonomske struke koji dolaze u potrazi za poslom” rekla je glavni organizator sajma Milica Petković.

Novina na sajmu je to što osim predaje CV-ja postoji mogućnost održavanja i profesionalnog intervjua “jedan na jedan”. Generalni pokrovitelj sajma je Microsoft razvojni centar iz Beograda, koji na Elektronskom fakultetu u Nišu promoviše svoje projekte.

“Na ovom fakultetu studiraju sjajni ljudi, a nama su sjajni ljudi deo tima upravo zbog projekata koje radimo za ceo svet. Naših 193 kolega u Beogradu razvijaju stvari koje koristi preko 100 miliona ljudi u celom svetu. Bitno nam je da i ljudi u Nišu budu sastavni deo našeg razvojnog centra” izjavio je Neven Tubić iz Microsoft razvojnog centra.

Osim toga što posetioci mogu da ostave svoj CV i stupe u kontakt sa predstavnicima različitih kompanija, svi koji dođu na “Job Fair” u Nišu moći će potpuno besplatno da dobiju potrebne informacije o mogućnostima zaposlenja i da čuju iskustva i priče o “Start Up” biznisu, da prisustvuju prestavljanjima kompanija, a i da osvoje nagrade u vidu kurseva programiranja ili stranih jezika.

Pored “Microsofta”, pokrovitelji sajma su i “VIP”, “Devana”, bugarska kompanija “Stanga One”, kao i kineska kompanija “Johnson Electric”.

Na sajmu učestvuju i danska kompanija “Ergomade”, kao i “Leoni”, “ING Software”, “IT Centar”, “Elsys”, “Atešoft”, “Webelinx” i mnogi drugi.

Izvor: Tanjug

02/03/2015 15:04