Petnica: Letnja škola mašinskog učenja

22/07/2016 13:50

Petnica: Letnja škola mašinskog učenja

Petnica i Razvojni centar Majkrosofta u Srbiji organizuju međunarodnu letnju školu mašinskog učenja za studente osnovnih, master i doktorskih studija.

Cilj međunarodne letnje škole mašinskog učenja je da se podizne nivo znanja iz ove oblasti na viši nivo i da se omogući zainteresovanim mladim i talentovanim ljudima da se upoznaju, povežu i razmenjuju ideje.

Letnja škola mašinskog učenja je u toku i traje do 23. jula, a učestvuje 30 talentovanih studenata iz regiona.

Ove godine je nastavljena saradnja Istraživačke stanice Petnica sa Razvojnim centrom Majkrosofta koja je započeta prošle godine.

Biće organizovana i škola naprednog programiranja koja je posvećena mašinskom učenju – jednom od najmodernijih oblasti računarske nauke.

Istraživačka stanica Petnica sa svojim partnerskim institucijama nudi programe koji odgovaraju aktuelnim temama u nauci i tehnološkom razvoju, tako da i studenti i učenici iz naše zemlje i regiona bivše Jugoslavije ne zaostaju za najmodernijim trendovima u tehnologiji i nauci.

22/07/2016 13:50