Otvoren konkurs za dodelu Pupinove nagrade

17/01/2017 13:29

Otvoren konkurs za dodelu Pupinove nagrade

Pupinova nagrada, koja se dodeljuje od 1996. godine u intervalu od tri godine, dodeljuje se iz Fonda Mihajla Pupina i sredstava Matice srpske.

Na konkursu za Pupinovu nagradu mogu učestvovati studenti svih univerziteta sa srpskog govornog područja sa svojim diplomskim, master, magistarskim ili drugim naučnim radom.

Radovi sa kojima se konkuriše za nagradu moraju biti delo studenata redovnih studija koji su nastali u prethodne tri godine – od kad je prethodna nagrada bila dodeljena.

U spomen Mihajla Pupina, stipendiste i dobrotvora Matice srpske, ustanovljena je nagrada za studentske radove koji predstavljaju doprinos tehničkim i prirodno-matematičkim disciplinama kojima se bavio ovaj naučnik, pod imenom “Pupinova nagrada Matice srpske”.

Pravo predlaganja imaju i članovi ocenjivačke komisije.

Prijave s radovima se mogu poslati do 20. februara 2017. godine na adresu: Matica srpska, Matice srpske 1, 21000 Novi Sad, sa naznakom “ZA PUPINOVU NAGRADU MATICE SRPSKE”.

Kontakt osoba: msr Jovana Trbojević; 021/ 527-622; e-mail: [email protected].

Više informacija o konkursu nalazi se OVDE.

17/01/2017 13:29