Otvoren deveti sajam “Kreiraj svoju budućnost”

04/11/2013 22:51

Otvoren deveti sajam “Kreiraj svoju budućnost”

Deveti sajam pod nazivom “Kreiraj svoju budućnost” otvoren je danas u zgradi tehničkih fakulteta u Beogradu, on je okupio 40 IT kompanija i studente tehničkih i tehnoloških fakulteta.

Na repertoaru su se našla velika imena IT industrije poput Microsoft, ASSECO, Tele Sign Mobile, Ericsson, Vip…

“Veliki broj poslodavaca koji se godinama vraćaju na naš sajam potvrđuje da su mladi i perspektivni ljudi uvek traženi, i da za njih ima posla nezavisno od krize.” kaže  Vukica Jekić, portparol “JobFair”.

Sajam je prošle godine posetilo oko 5.000 studenata koliko se očekuje i ove godine.

Za zainteresovane koji nisu u mogućnosti da dođu na sajam, imaju oficijalni sajt www.jobfair.rs na kome studenti mogu poslati prijavu uz CV koji će tokom cele godine biti dostupan kompanijama.

Nevena Letić, predstavnica Nacionalne službe za zapošljavanje, koja je predstavila statistiku po kojoj Srbija ima oko 210.000 mladih nezaposlenih.

Ona je dodala da kompanije koje učestvuju na sajmu bi trebale da izađu u susret studentima tako što će im obezbediti stručnu praksu, što je jedna od najvećih prepreka diplomaca da nađu zaposlenje.

Izvor: Blic

04/11/2013 22:51