Novi Sad: Uručene prve trojezične diplome

25/02/2016, 11:50

Novi Sad: Uručene prve trojezične diplome

Na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu uručene su prve trojezične diplome svršenim studentima osnovnih i master studija.

Diplome i dodaci diplomama dodeljeni su na srpskom, slovačkom i engleskom jeziku, a od sada će se svršenim studentima osnovnih i master studija slovačkog jezika i književnosti diplome izdavati na sva tri navedena jezika.

Na ovaj način će se budućim profesionalcima iz oblasti jezika i književnosti omogućiti veća i brža mobilnost u Evropi i svetu u potrazi za zaposlenjem i daljim usavršavanjem.

Odsek za slovakistiku Filozofskog fakulteta u Novom Sadu organizovao je svečanu dodelu diploma, a ovaj fakultet je jedan od retkih u svetu na kom se može studirati na pet različitih jezika.