Novi Sad: Svečano otvaranje 4. Startup Weekend-a

13/05/2016 10:27

Novi Sad: Svečano otvaranje 4. Startup Weekend-a

Svečano otvaranje četvrtog Startup Weekend-a zakazano je za petak, 13. maj u zgradi Rektorata Univerziteta u Novom Sadu, sa početkom u 18 časova.

Startup Weekend namenjen je predstavljanju i razvoju poslovnih ideja, a program će trajati do nedelje, 15. maja.

Organizatori manifestacije su Poslovni inkubator Novi Sad, iDEA LAB i nStarter, učesnici događaja će dobiti priliku da za 54 časa razviju svoju poslovnu ideju.

Na početku događaja studenti će predstaviti svoje ideje, nakon čega će biti izabrano 10 najboljih, oko kojih će se formirati timovi koji će u subotu i nedelju razvijati svoj minimalni dovoljni proizvod, definisati potencijalno tržište i stvarati poslovni plan.

Najbolje ideje će imati mogućnost da se otvare u realnom poslovnom okruženju nakon učestvovanja na Startup Weekend-u.

U dosadašnjim Startup Weekend-ima u Novom Sadu učestvovalo je više od 450 ljudi različitih profesija i interesovanja, koji su su se oprobali u ulozi preduzetnika i osnivača.

Jedna trećina učesnika je do sada već započela privatni biznis, dok neki od učesnika rade u firmama koje su startup-i.

Pored učesnika i publike, na ovom događaju biće prisutni i mentori, uspešni i iskusni preduzetnici, koji su tu da bi vodili mlade kroz razvoj poslovne ideje. Tu je istručni žiri koji ocenjuje samu ideju. Prva tri mestao čekuju vredne nagrade.

Više informacija o događaju nalazi se na sajtu i zvaničnoj Facebook stranici.

13/05/2016 10:27