Novi Sad: Docentkinja Jelena Molnar Lazić laureatkinja Dunavske nagrade

24/08/2016 15:05

Novi Sad: Docentkinja Jelena Molnar Lazić laureatkinja Dunavske nagrade

Docentkinja Jelena Molnar Lazić sa Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, laureatkinja je Dunavske nagrade za mlade istraživače, kao predstavnik Republike Srbije.

Ovu prestižnu nagradu 2011. godine kreiralo je Federalno ministarstvo za nauku, istraživanja i ekonomiju Austrije (Austrian Federal Ministry for Science, Research and Economy – BMWFW) u saradnji sa Institutom za Dunavski region i Centralnu Evropu (Institute for the Danube Region and Central Europe – IDM) u čast pojedinaca koji su ostvarili izuzetne rezultate u naučnom radu, sa naglaskom na Dunavski region.

Nagrada se dodeljuje 14 mladih istraživača, jednom u svakoj državi, članici Strategije Evropske unije za Dunavski region.

24/08/2016 15:05