Napadnut dekan FPN; Uhapšeni napadači

18/11/2014 12:03

Napadnut dekan FPN; Uhapšeni napadači

Dekan Fakulteta političkih nauka Ilija Vujačić u subotu je napadnut u blizini svoje zgrade u Beogradu. Do sada su uhapšena dvojica od trojice napadača.

Na dekana su nasrnula dvojica napadača i palicama mu naneli lakše povrede, nakon čega su pobegli automobilom u kom ih je čekao treći saučesnik.

Ubrzo nakon napada na dekana, policija je uhapsila V. M. (21) i U. M. (21), koji su tukli profesora, a za trećim napadačem se traga. Njima je određeno zadržavanje u policiji, nakon čega će biti izvedeni pred tužioca.

Naime, dekan je pre dva meseca obavestio Naučno-nastavno veće Fakulteta o pretnjama koje je dobio, kada se na njega vršio pritisak da podnese ostavku na mesto dekana Fakulteta političkih nauka.

Ovim povodom će se danas na FPN održati sednica Saveta fakulteta na kojoj će se Savet izjasniti o ovom incidentu i opširnije izvestiti javnost o tome.

Izvor: Blic

18/11/2014 12:03