Na Internacionalnom takmičenju kratkog filma treća nagrada za studente Akademije umetnosti iz Novog Sada

19/04/2019, 11:25

Na ovogodišnjem, sedmom po redu takmičenju koje je održano od 25. marta do 3. aprila 2019. godine, prijavilo se ukupno 420 timova.

Ana Irga, studentkinja treće godine na programu Animacija i vizuelni efekti i Jovan Živković, student treće godine na programu Snimanje i dizajn zvuka Akademije umetnosti Univerziteta u Novom Sadu, osvojili su treće mesto na Internacionalnom filmskom takmičenju kratkih filmova na Tajlandu u konkurenciji od 20 internacionalnih timova.

Na ovogodišnjem, sedmom po redu takmičenju koje je održano od 25. marta do 3. aprila 2019. godine, prijavilo se ukupno 420 timova, a od toga samo je 20 prošlo u finale, među kojima je i tim studenata sa Akademije umetnosti. Studenti su kao nagradu osvojili plaćen put na Tajland kako bi snimili kratak film u trajanju od pet do sedam minuta. Drugo mesto osvojio je tim iz Irske, a prvoplasirana je ekipa iz Pakistana.

Izvor: www.uns.ac.rs

19/04/2019, 11:25