Međunarodni festival nauke i obrazovanja posvećen Nikoli Tesli

08/05/2017, 11:01

Međunarodni festival nauke i obrazovanja posvećen Nikoli Tesli

Međunarodni festival nauke i obrazovanja posvećen Nikoli Tesli održać se 13. i 14. maja u centralnom kampusu Univerziteta u Novom Sadu.

Glavna tema Festivala je Električna energija i telekomunikacije, a cilj je popularizacija nauke kao društveno značajne delatnosti, uz predstavljanje savremenih dostignuća i aktuelnih istraživanja u svetu i kod nas.

Na ovogodišnjem Festivalu održaće se niz radionica iz inženjerskih, tehnoloških, prirodnih, društvenih i medicinskih disciplina, kao i više naučno-popularnih tribina i drugih sadržaja.

Organizator Festivala je Univerzitet u Novom Sadu, a generalni pokrovitelj Pokrajinska vlada AP Vojvodine i Pokrajinski sekretarijat za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost.

Ulaz za sve posetioce je besplatan, a detalji o programu nalaze se ovde.