Majkrosoft i Petnica organizuju seminar za studente

22/04/2015 10:20

Majkrosoft i Petnica organizuju seminar za studente

Seminar za studente “Machine Learning and Pettern recognition”, koji organizuju Majkrosoft razvojni centar Srbija i Istraživačka stanica Petnica, održaće se od 25. jula do 2. avgusta u Petnici.

Prijava za učešće na ovom međunarodnom letnjem seminaru traje do 8. maja.

Predavanja na seminaru držaće stručnjaci iz Majkrosoft razvojnog centra Srbija, kao i stručni saradnici Istraživačke stanice Petnica. Program će obuhvatiti teme koje su vezane za:

• Machine Learning Basics,
  • Random Decision Forests,
  • Math behind Support Vector Machine,
  • On-line recognition of mathematical characters,
  • Convolutional Neural Networks in Computer Vision,
  • Natural Language Processing and Entity/Relation Extraction,
  • Automatic language detection in textual content.

Predavanja će trajati ceo dan i podrazumevaće teorijski i praktičan rad, a učesnici će, zajedno sa predavačima raditi na projektnim zadacima sa ciljem da usavrše znanja iz navedenih oblasti.

Seminar je namenjen svim zainteresovanim studentima tehničkih fakulteta, posebno onima koji su na završnim godinama osnovnih studija i na postdiplomskim studijama.

Prijavljivanje se vrši slanjem CV-a i motivacionog pisma mejlom na adresu [email protected].

Nakon slanja prijava, studenti će biti obavešteni i pozvani u sledeću fazu selekcije.

Na seminar će, na kraju eliminacija, biti pozvano 18 učesnika.

Seminar će održavati na engleskom jeziku.

22/04/2015 10:20