Letnja terenska škola o upravljanju planinskim ekosistemima i resursima

05/11/2019 09:41

Letnja terenska škola o upravljanju planinskim ekosistemima i resursima

Grasruts Institut najavljuje desetodnevni međunarodni program pod nazivom FSc MER 2020 ili „Letnja terenska škola i radionica o upravljanju planinskim ekosistemima i resursima“ od 6. do 15. jula 2020. godine na Karpatskim planinama u Ukrajini.

Program će se odvijati na engleskom jeziku za 30-40 međunarodnih učesnika, a obuhvatiće savremene aktuelne teme iz sledećih oblasti: planinski ekosistemi, slatkovodni ekosistemi, ekologija šuma, travni ekosistemi, očuvanje biodiverziteta, upravljanje biljnim i životinjskim svetom, ekoturizam, park-ljudi interfejs, participativno upravljanje resursima, upravljanje slivom, održiva poljoprivreda i organska proizvodnja, agro-biodiverzitet, nomadsko stočarstvo i pastiri, stočna proizvodnja, osnovna sredstva za život u planinama, konvencije o planinama, ciljevi održivog razvoja i planine, održivost planina.

Program FSc MER 2020 posebno je namenjen sledećim grupama:

• mladim nastavnicima
  • studentima doktorskih studija
  • istraživačima
  • osobama na početku karijere
  • diplomiranim studentima
  • drugim zainteresovanim licima

O detaljima programa ćete saznati OVDE.

05/11/2019 09:41