Kursevi slikanja i crtanja na Akademiji umetnosti

03/02/2016 14:42

Kursevi slikanja i crtanja na Akademiji umetnosti

Akademija umetnosti Univerziteta u Novom Sadu – Departman likovnih umetnosti, Karedra za slikanje, organizuje kurseve slikanja i crtanja koji će se odvijati do juna 2016. godine.

Nastava kurs slikarstva se održava subotom od 9 do 13 časova* u objektu Akademije umetnosti u ulici Đure Jakšića 7, u učionici broj 1.

Nedeljno će biti održana četiri časa koji uključuju predavanja i vežbe.

Kurs slikanja namenjen je svim zainteresovanim polaznicima bez obzira na to koliko predznanja imaju, koje su profesionalne orijentacije ili kod su uzrasta (najmlađi polaznici srednjoškolskog uzrasta).

Za nastavu je potrebno poneti sav potreban pribor – boje, paleta, krpa, četke – kao i podlogu.

Nastavu kursa slikanja vode:

• Vladimir Kovač, saradnik
  • Profesori katedre za slikarstvo

Kurs slikanja na Akademiji umetnosti u Novom sadu košta 8.000 dinara mesečno.

Akademija umetnosti organizuje i kurs crtanja, koji se održava svake nedelje od 9 do 13 časova*, u objektu Akademije umetnosti u Kosovskoj ulici 33.

Nastava će se održavati od 8. februara do 14. juna 2015. godine.

Kurs crtanja namenjen je svim zainteresovnaim polaznicima bez obzira na to koliko predznanja imaju, koje su profesionalne orijentacije ili kod su uzrasta (najmlađi polaznici srednjoškolskog uzrasta).

Za nastavu potrebno je doneti pribor za crtanje, a papir obezbeđuje Akademija.

Nastavu kursa crtanja vodi Ljubomir Vučinić, docent.

Cena kursa crtanja je 9.600 dinara na mesečnom nivou.

U slučaju pohađanja dva kursa – kursa slikanja i crtanja – cena na mesečnom nivou je 12.000 dinara.

Uplata se vrši do 15. u mesecu – za tekući mesec, popunjavanjem uplatnice:

• žiro-račun: 840-1451666-42
  • Poziv na broj: 742121-81

Prijavljivanje traje tokom trajanja kurseva.

Prijavu slati na broj faksa Akademije umetnosti u Novom Sadu – 021/420-187, elektronskim putem slanjem mejla na adresu [email protected], [email protected] (za kurs slikanja) ili [email protected] (za kurs crtanja) ili poštom na adresu: Akademija umetnosti, Đure Jakšića broj 7, 21000 Novi Sad, sa naznakom “Za kurs slikanja/crtanja”.

Prijava za kurs crtanja preuzima se ovde.

*U terminima održavanja časova biće organizovane i besplatne konsultacije za kandidate zainteresovane za polaganje prijemnog ispita na Departmanu likovnih umetnosti Akademije, studijski program slikarstvo.

03/02/2016 14:42