Kurs persijskog jezika na Filozofskom fakultetu

20/10/2015 16:30

Kurs persijskog jezika na Filozofskom fakultetu

Na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu i ove godine Centar za jezike organizuje fakultativni kurs persijskog jezika.

Kurs je namenjen svim zainteresovanim da nauče ovaj jezik, a prijavljivanje se vrši slanjem popunjene prijave mejlom na adresu [email protected].

Forular za prijavljivanje nalazi se ovde.

Rok za prijavu ističe 31. oktobra, a kurs počinje sredinom novembra.

Fakultativni kurs persijskog jezika traje godinu dana, a cena kursa je 13.000 dinara, dok je za studente i zasposlene na fakultetu cena 7.800 dinara.

U svetu persijski jezik govori oko 110 miliona ljudi, od kojih većina živi u Iranu, Avganistanu i Tadžikistanu. Persijski jezik spada u indoevropski jezik, koji ima dugu i bogatu tradiciju.

U svojim delima persijski su koristili pesnici i pisci kao što je Ferdosi, Rumi, Omar Hajam i Hafiz.

Na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu persijski se već tri godine uči u saradnji sa Iranskim kulturnim centrom.

20/10/2015 16:30