Konkurs za stipendije najboljim studentima iz Zrenjanina

01/02/2016 15:34

Konkurs za stipendije najboljim studentima iz Zrenjanina

Konkurs za dodelu novčanih sredstava studentima sa teritorije Zrenjanina, raspisao je Grad Zrenjanin, a otvoren je do 11. februara 2016. godine.

Ukupan broj stipendija koje će biti podeljene studentima je 75, a biće raspoređene na sledeći način:

• 15 za studente prirodno-matematičkih nauka
  • 20 za studente tehničko-tehnoloških nauka
  • 20 za studente društveno-humanističkih nauka
  • 5 za studente umetnosti
  • 5 za studente sa invaliditetom

Stipendije se dodeljuju bespovratno ukoliko kandidat ispuni sve uslove, u suprotnom, premo Ugovoru o dodeli novčanih sredstava, koji se zaključuje sa gradom Zrenjaninom – novac mora biti vraćen.

Kriterijumi koje studenti moraju ispuniti kako bi konkurisali za stipendije su:

• da su studenti osnovnih akademskih studija ili osnovnih strukovnih studija
  • da su studenti druge ili viših godina studija na budžetu Republike Srbije
  • da imaju prosečnu ocenu 9.00 i iznad; odnosno 7,00 i iznad za studente sa invaliditetom
  • da nisu obnavljali ni jednu godinu studija
  • da imaju do 27 godina (na osnovnih studijama), odnosno do 30 godina (na master/specijalističkim studijama) ili do 33 godina (na doktorskim studijama)

Stipendija na mesečnom nivou iznosi 8.400 dinara, a isplaćivaće se u devet mesečnih rata.

Studenti sa teritorije grada Zrenjanin mogu u toku školske 2015/2016. godine da podnesu zahteve za dodelu novčanih sredstava za stručno usavršavanje u zemlji i inostranstvu, kao i za finansiranje orgnaizovanja takmičenja i olimpijada znanja.

Krajnji rok za prijavu na konkurs je 11. februar 2016. godine.

Više detalja o načinu konkurisanja za stipendije nalazi se ovde.

01/02/2016 15:34