Konkurs za stipendije korejske vlade

10/03/2016 11:56

Konkurs za stipendije korejske vlade

Nacionalni institut za međunarodno obrazovanje Ministarstva obrazovanja Vlade Republike Koreje raspisalo je konkurs za dodelu pet stipendija.

Stipendije su namenjene za četiri državljanina Republike Srbije i jednog državljanina Crne Gore koji se prijave za državnu stipendiju korejske vlade za postdiplomske studije – master ili doktorske.

Zvanični naziv konkursa je 2016 Global Korea Scholarship: Korean Government Scholarship Program for International Students for an Graduate Degree, odnosno – 2016 Graduate GKS, za akademske godine od 2016. do 2019.

Od svih kandidata koji podnesu potrebnu dokumentaciju i ispune uslove, Ambasada će odabrati ukupno šest kandidata iz Srbije, od kojih će biti izabrano četvoro koji će dobijati stipendiju za studije.

Kada se završi proces selekcije, dobitnici stipendije bi trebalo da budu u Koreji od avgusta 2016. godine.

Više informacija o programu studiranja za koji se dobija stipendija nalaze se ovde.

Prijava i potrebna dokumentacija za konkurs moraju stići na adresu Ambasade najkasnije do 21. marta.

Stipendija obuhvata sledeće stavke:

• Povratnu avionsku kartu
  • Mesečnu stipendiju u iznosu od 900.000 KRW
  • Jezički kurs u roku od godinu dana
  • Punu školarinu za master ili doktorske studje
  • Zdravstveno osiguranje tokom boravka u Koreji
  • Dodatne bonuse za izuzetno postignute rezultate tokom studiranja

Dodatne informacije dostupne su slanjem mejla na adresu [email protected], a kontakt osova je Jelena Milosavljević.

10/03/2016 11:56